INSTALACJE ODGROMOWE
Zgodnie z przepisami, obowiązek wykonania instalacji odgromowej spoczywa bezpośrednio na wykonawcy budynków przemysłowych, budynków użyteczności publicznej, domu którego wysokość przekracza 15 m i o powierzchni zabudowy większej niż 500 m², lub wykonanego z materiałów łatwopalnych (np. drewna).
Warto jednak zastanowić się, czy instalacji odgromowej nie zaplanować przy budowie domu jednorodzinnego, lub zlecić jej montaż na już istniejącym. Nawet jeśli stoi w strefie chronionej i nie ma bezpośredniego zagrożenia od wyładowań atmosferycznych.
Instalacja odgromowa zabezpieczy dodatkowo instalację elektryczną przed negatywnym wpływem prądu piorunowego. Im bardziej zależy nam na instalacji elektrycznej w naszym domu, tym większą wagę powinniśmy przykładać do instalacji odgromowej.
Instalacje odgromowe można dzielić względem typów na pasywne (tradycyjne) i aktywne. Te drugie mają tylu przeciwników co zwolenników.
Poniżej przedstawiamy przykładowy oferowany zakres prac. Chętnie jednak zmierzymy się z każdym innym ciekawym zadaniem ...
- wykonawstwo, modernizacja i odtworzenia instalacji ochrony odgromowej i uziemniającej.
- systemy uziemień pionowych.
- instalacje odgromowe domóe jedno i wielorodzinnych i obiektów przemysłowych.
- instalacje odgromowe z drutu stalowego lub miedzianego.
- inne rozwiązania dedykowane - projektowane i wytwarzane dla rozwiązania konkretnego problemu.
- doradztwo w zakresie doboru rozwiązań.
- ekspertyzy i audyt istniejących instalacji.
- pasywne instalacje ochrony odgromowej.
- konserwacja instalacji uziemiających i urządzeń piorunochronnych.
- pomiary instalacji uziemiających i urządzeń piorunochronnych .